Avrupa Komisyonu İstihdam, Sosyal İşler ve İçerme Genel Müdürlüğü (DG-EMPL) tarafından 3 Temmuz 2020 tarihinde “Mikro Yeterlilik Belgeleri” başlıklı çevrimiçi çalıştay düzenlenmiştir. AYÇ Danışma Grubu üyelerinin davetli olduğu Çalıştay’a ülkemiz temsilcisi olarak Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi Dairesi Başkanı Osman Seçkin AKBIYIK katılmıştır.

Çalıştay’ın başında Avrupa Komisyonu Eğitim, Gençlik, Spor ve Kültür Genel Müdürlüğünden (DG-EAC) Klara Engels-Perenyi tarafından mikro yeterlilik belgelerine ilişkin istişare grubunun güncel çalışmaları raporlanmıştır.

Ardından, Slovenya Nova Gorica Üniversitesi Eğitim Yönetimi Bölümünden Yardımcı Prof. Dominic Orr tarafından mikro yeterlilik belgelerinin potansiyeline ve önemine dair bir sunum yapılmıştır.

Çalıştay, Yeterlilik Belgeleri ve Kartları Uluslararası Kurulu üyesi ve Dijitalleşmede Stratejik Ortaklıklar Direktörü Simone Ravaioli’nin mikro yeterlilik belgelerinin geleceği hakkındaki konuşmasıyla devam etmiştir.

 

Çalıştay, AYÇ Danışma Grubu üyelerinin mikro yeterlilik belgelerine ilişkin görüş ve değerlendirmelerini paylaştığı bölümün ardından tamamlanmıştır.