Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanımız Sn. Prof. Dr. Mustafa Necmi İLHAN ve beraberindeki heyet ulusal yeterlilik sistemi uygulamalarını yerinde incelemek ve iş birliklerini geliştirmek üzere İspanya'da çalışma ziyaretleri gerçekleştirdi.

Heyet, Türkiye Cumhuriyeti Madrid Büyükelçisi Sayın Nüket KÜÇÜKEL EZBERCİ Hanımefendiyi ziyaret ederek Kurum faaliyetlerimiz hakkında detaylı bilgilendirme arz etti.

Ziyaret kapsamında İspanya Ulusal Ajansı ve Europass Merkezi - Servicio Espanol Para la İnternacionalizacion'u (SEPIE) yetkilileri ile bir araya gelen heyet, İspanya'da mesleki yeterlilik sistemi ve mesleki eğitim ile ilgili Bakanlıklar, Üniversiteler ve iş dünyası arasında yürütülen işbirlikleri, Europass faaliyetleri hakkında bilgi edinirken ülkemizdeki uygulamalar hakkında bilgi verdi.

Görüşmelere Endülüs Tarım, Balıkçılık, Gıda ve Ekolojik Üretim Araştırma ve Eğitim Enstitüsüne (IFAPA) yapılan ziyaret ile devam eden heyet, Enstitünün araştırma geliştirme faaliyetlerini yerinde görmek üzere saha ziyareti gerçekleştirdi.

Tarım faaliyetlerinde verimlilik ölçümü, iklim değişikliğine yönelik önlemler, akıllı tarım uygulamaları, seracılık konularında yürütülen çalışmalar detaylı incelenerek çalışma ziyareti tamamlandı.